Jak si zlepšit zdraví?

Zdraví máme jenom jedno a je jen na nás, jak dlouho nám bude sloužit.

Rozcestník pro zdraví

V mládí je většina z nás vitální, tělo se vyvíjí a rychle regeneruje a nic nás netrápí. Situace se však mění s věkem, ale ne protože s roky by mělo naše tělo automaticky chátrat, jak si mnozí myslí. "Vždyť je to normální.". Není! Příčinou většiny problémů jsme my a způsob jakým žijeme. Dá se to však nečekaně snadno změnit.

 

Základní chyby, které děláme

  • špatný pitný režim
  • nadváha, obezita
  • špatné stravování a civilizační nemoci

 

 

Pitný režim je základ

Dostatečný příjem tekutin je základ pro jakýkoliv další krok pro zlepšení zdraví. Pokud totiž začneme dělat něco pro své zdraví, tělo se toho pokusí využít a začne se zbavovat více odpadu.

Pokud nebudeme dostatečně pít, může nám to způsobit nemalé problémy. Než začnete se sebou cokoliv dál dělat, podívejte se na co si dát opravdu pozor, co, v jajé kvalitě a kolit pít!

 

Ne, nadváze a obezitě

Jde o vážný důsledek špatného životního stylu a stravovacích chyb, které velmi nenápadně vedou od zanedbatelných zdravotních nepříjemností po řadu těžkých a velmi vážných onemocnění.

Není jídlo jako jídlo a pro lepší obrázek se podívejte na lehký úvod do problematiky, jak vypadá 200 kalorií?

Nojo, ale jak zhubnout? Že to nejde? Možná máte problém s podvýživou!

 

 

 

Výživové chyby vedou k civilizačním nemocem

Dávejte si pozor na různá doporučení a to i od lékařů. Je nutné vše opravdu zvážit a zjistit si více názorů. Příkladem může být dřívější lékařská doporučení ať lidé kouří cigarety nebo nahrazení másla margarýnem s cílem snížit cholesterol a problémy s tím spojené. Obě doporučení vedli k přesně pravému opaku!

Dobrým úvodem do problematiky může být výborná kniha Nespěchejte do rakve, na kterou jsme zde psali recenzi.

Stravovací přístupy:

 

Co jíst a kde sehnat recepty?