Jak si zlepšit zdraví?

Zdraví máme jenom jedno a je jen na nás, jak dlouho nám bude sloužit.

Nárůst dlouhodobých nemocí s věkem = klam

Dříve platilo, že v mládí je většina z nás vitální, tělo se vyvíjí a rychle regeneruje a nic nás netrápí. A byla norma, že situace se jakoby přirozeně mění s věkem a přicházejí dlouhodobé nemoci, které je potřeba sledovat a "léčit" nebo spíše korigovat. Dnes již mají stejné problémy dospívající a i malé děti!
Každý tak asi chápe, že nejde o přirozený proces stárnutí a věta "Vždyť je to normální", kterou slýcháme, je pouze sebeutěšování, omluva a klam. Není to totiž normální!
Příčinou většiny problémů jsme my a způsob jakým žijeme a jak si zaděláváme na problémy. Ve většině případů se tak dostaneme až k problému nazvanému jako metabolický syndrom. Naše problémy se však dají nečekaně snadno řešit.

Metabolický syndrom - příznaky

Metabolický syndrom není nic jiného než seskupení několika zdravotních potíží, které jsou z velké části způsobeny špatnou životosprávou, špatným pitným režimem a nedostatkem pohybu. Patří sem zejména nadváha až obezita (66% lidí v ČR v 2023), vysoký krevní tlak, zvýšená hladina glukózy v krvi (hyperglykemie) a zvýšená hladina krevních lipidů, konkrétně cholesterolu nebo triglyceridů (dyslipidemie).
Tedy naše tělo už má zjevně velké problémy zvládat zátež, kterou mu způsobujeme a celkově začíná selhávat a nezvládá regulovat svoje základní procesy.  

Řešení - odstraňte základní chyby

Lékařským řešením jsou různé léky a doporučení, které pomohou regulaci dočasně zvládnout. ALE! Neodstraní příčinu problému a ten se znovu vrátí jinde nebo jako větší problém. Stále se bude zhoršovat kvalita vašeho života až pak jednou už léky nepomohou.

Pokud chcete svůj zdravotní stav opravdu zlepšit, vyřešte své životní chyby pořádně:

  1. špatný pitný režim a jeho kvalita
  2. špatné stravování a jeho kvalita
  3. špatný životní styl
  4. nedostatek pohybu

Vyřešením základních problémů tělu ulehčíte, necháte jej dělat co má a uzdravíte se. Tyto problémy by však měl řešen každý ať je nemocný nebo zdraví.

Pitný režim je základ

Dostatečný příjem tekutin je základ pro jakýkoliv další krok pro zlepšení zdraví. Pokud totiž začneme dělat něco pro své zdraví, tělo se toho pokusí využít a začne se zbavovat více odpadu. Zároveň špatný pitný režim a kvalita vody může sama o sobě způsobovat problémy v našem snažení.

Než začnete se sebou cokoliv dál dělat, podívejte se na svůj pitný režim a začněte stavět od základu!

Nemoci, obezita, problémy

Vše má stejný základ. Jde o vážný důsledek špatného životního stylu a stravovacích chyb, které velmi nenápadně vedou od zanedbatelných zdravotních nepříjemností po řadu těžkých a velmi vážných onemocnění.

Není jídlo jako jídlo a stačí se jen podívat na kalorie a objem potravy. Pro srovnání: jak vypadá 200 kalorií

Někteří mají jiný problém a tak moc se snaží omezit kalorie, že trpí naopak podvýživou!

 

Každý radí, ale vy se zodpovídáte sami sobě!

Dávejte si pozor na různá doporučení a to i od lékařů. Je nutné vše opravdu zvážit a zjistit si více názorů. Příkladem můžou být dřívější známá lékařská doporučení ať lidé kouří cigarety nebo nahrazení másla margarýnem s cílem snížit cholesterol a problémy s tím spojené. Obě doporučení vedli k přesně pravému opaku!
Mimochodem, vědecké studie jsou vždy někým financovány. Jejich výsledky tak většinou odpovídají zdroji peněz. Pamatujte, že na mnoho úžasných tuzemských a levných látek nikdy žádné studie neproběhly, ale na mnoho exotických přípravků jsou studií mraky. Vědci jsou totiž mimojiné i marketingovými pracovníky, kteří mnoho výsledků podávají manipulativně.

Jak na nemoci a co pomáhá?

 

Stravovací přístupy:

A jak se stravovat? Zajímavou volbou jsou přístupy spojené se zacílením na prvopotraviny a které vycházejí s dřívějšího normálního způsobu života a ne z dnešního blahobytu.

 

Co jíst a kde sehnat recepty?


Ale určitě se také podívejte na náš článek: Ne-dieta

 

Přihlašte se k odběru našich sezónních tipů na které by jste neměli zapomínat!

Pravidelně Vám budeme posílat sezónní informace ze světa zdraví, zdravého životního stylu a zdravé stravy.

E-mail příjde tak jednou za měsíc. Tak šup, hoďte tam e-mail, ať o nic nepříjdete! :)