Oční jóga pro lepší zrak

Mnozí hledají odpověď, jak přirozeně uzdravit zrak nebo jej alespoň zlepšit. Dá se to vůbec jinak než operací?

12. 02. 2023

Oční jóga pro lepší zrak

Problémy se zrakem postihuje velké množství lidí a tak není divu, že o zlepšení zraku je velký zájem. Standardní možnosti jak si zlepšit zrak jsou brýle (čočky) nebo operace. Ale lze slyšet i o oční józe.

Běžné možnosti pro zlepšení zraku

Brýle nejsou to pravé, omezují periferní vidění, jsou s nimi starosti a není to ideální komfort. Je to však snadná cesta jak si vyzkoušet "lepší zrak" a uvolnit očím/mozku.

Naproti tomu operace vyznívají mnohem lépe - zlepší se zrak trvale a hotovo. Problém nastává v případě, kdy vám "úprava" nesedne a nebude vyhovovat. Nic se s tím již totiž nedá dělat. Také jde mnohdy o případ něco za něco (vidíte dál, ale blízko hůř), informujte se. Zde bych viděl jako důležité si nejprve změny vyzkoušet na brýlích a zároveň se nepouštět do žádných rizik. Slova "je to na vás" znamenají, že vše nemusí proběhnout v pořádku a zaplatíte si jen za zhoršení zraku.

Alternativní metody a populární oční jóga

V podstatě všechny alternativní přístupy jsou založené na posilování očních svalů a procvičování očí. Tady buďte obezřetní, zrak je alchymie kde se počítá s úhlem dopadu světla a neuvěřitelným výpočetním výkonem mozku. Stačí malá dírka v papíru a rázem vidíte mnohem lépe. :-)

Hodně doporučovaná oční jóga je hezký název pro kroucení očima, ale není v tom žádná věda. Může ulevit očím, umožňuje vytřídat stereotipní "koukání do monitoru" a přinést úlevu jak očím, tak mozku. Což povede ke znatelnému "zlepšení zraku". Ale je to dáno už tím, že svůj zrak neúměrně zatěžujete a ten je krátkodobě oslaben. Proto aŤ tak či onak, je vhodné jej zařadit a praktikovat.

Krásné video jak na oční jógu:

 

Efektivní a reálné cvičení oční jógy

Vypadá to superově, 5-10 minut denně... ale kdo má dostatečnou vůli opravdu cvičit oči každý den ideálně několikrát. Jak často se dohutíte k nějakému cvičení, procházce, plavání a někému sportu. Obzvlášť, když výsledky nebudou valné. Pokud se do toho budete nutit, spotřeba vnitřní energie, vůle něco dělat, je pak příliš velká a po týdnu to vzdáte.

Správné cvičení, které vám vydrží musí být součástí vašeho života, zakomponované do situací, kdy se vám to hodí a ne kdy si musíte udělat čas... (je reklama v televizi, sedíte na záchodě, načítá se vám něco v počítači a čekáte apod) Tedy ideálně během dne si uvědomte, kdy vám vznikne skulinka pro to, aby jste si zakouleli očima, podívali se do dálky a projeli si pár cviků. Tím uvolnili oči a ulevili mozku.

 

Zdroje:

  • https://www.novinky.cz/clanek/zena-zdravi-ocni-joga-snizuje-unavu-oci-a-oddaluje-nutnost-noseni-bryli-az-o-nekolik-let-40026475
  • https://zdraviprooci.cz/ocni-joga-8-uzasnych-cviku-pro-zdrave-oci/
  • https://www.zlepsenizraku.cz/jak-zlepsit-zrak/

 

← Mohlo by vás také zajímat
Síla jídla - emotivní příběh Evy z JímeJinak

 

Doporučujeme →
Ti, kdo mění svět

Přihlašte se k odběru našich sezónních tipů na které by jste neměli zapomínat!

Pravidelně Vám budeme posílat sezónní informace ze světa zdraví, zdravého životního stylu a zdravé stravy.

E-mail příjde tak jednou za měsíc. Tak šup, hoďte tam e-mail, ať o nic nepříjdete! :)