Acai berry - spalujte lehce tuky a posilujte zdraví

Už znáte tyto zázračné bobule? Jestli ne, tak se pojďte s Acai berry seznámit. Superpotravina, která pomáhá spalovat tuky a posilovat imunitu.

31. 05. 2018

Acai berry - spalujte lehce tuky a posilujte zdraví

Tyto drobné bobule s exotickým jménem, o nichž jsme ještě poměrně nedávno v našich zeměpisných šířkách příliš mnoho nevěděli, jsou plody palem rostoucích v oblastech Střední a Jižní Ameriky.

Bobule se vyznačují vysokými nutričními hodnotami, a proto jsou označovány za “superpotraviny”. Příroda tyto plody obdařila bohatou koncentrací zdraví prospěšných látek. Obsahují vysokou koncentraci bílkovin, vlákniny, vápníku, železa a  vitamínu A. Samozřejmostí jsou také antioxidační účinky, které plody mají.

Trvanlivost plodů nepatří z rovna k těm nejdelším, a proto je potřeba zkonzumovat plody v co nejkratším čase.

Acai Berry účinně pomáhá spalovat tuky

I když v žádném případě nenahradí pestrou stravu ani tělesnou aktivitu, je hlavní předností plodů acai berry jejich schopnost přirozenou cestou spalovat naše nadměrné tukové zásoby. Acai berry totiž vládne schopností výrazně stimulovat metabolismus člověka, a zároveň však spolu s tím pomáhá potlačovat náš apetit.

Výsledkem tak je spalování tukových polštářů bez jakýchkoliv nežádoucích účinků.

Acai berry pomaluje známky stárnutí

Vzhledem k tomu, že plody acai berry jsou totiž také zdrojem některých důležitých antioxidantů v poměrně vysokých koncentracích, přispívá jejich konzumace například ke zmírnění tvorby vrásek.

Pravidelný příjem těchto antioxidantů totiž dokáže zpomalit degeneraci buněk.

Acai berry pomáhá předcházet rakovině

Možná vůbec nejvýznamnější schopností těchto plodů je jejich role v prevenci rakovinného onemocnění. V plodech acai berry totiž kromě jiných účinných látek můžeme najít rovněž některé speciální enzymy, které brání rozvoji tohoto nebezpečného onemocnění, resp. přímo omezují možnou tvorbu nádorů.

Acai berry je vynikajícím zdrojem energie

Tyto plody jsou vynikajícími zásobníky energie. Dodává tělu potřebnou energii a zároveň tělo čistí díky antioxidačním účinkům.

Acai berry posiluje lidské srdce

Součástí složení bobulí je celá řada pro lidské tělo nenahraditelných látek, at´ už jde například o esenciální mastné kyseliny, či jiné složky, které mimo jiné regulují hladinu cukrů v krvi. Acai berry je proto důležitým pomocníkem i v prevenci onemocnění srdce, které pomáhá udržet v dobré kondici.

Acai berry a jejich dostupnost a cena

Acai berry je dostupný ve formě prášku, kapslí, extraktu a mražené dřeně.

Přibližná cena za 100 g se pohybuje okolo 400 Kč.

Acai berry a dávkování

  • Dospělí: 1 až 2 zarovnané čajové lžičky (1,5g-3g) 1-2x denně.
  • Děti od 3 let: 1 zarovnaná čajová lžička (1,5g) 1x denně

 

Acai berry a způsob přípravy

Rozmíchejte ve vodě, mléce, ovocném koktejlu či jogurtu a poté můžete konzumovat. Lze také přidat do cereálií, ovesných, krupicových či rýžových kaší.

 

Přihlašte se k odběru našich sezónních tipů na které by jste neměli zapomínat!

Pravidelně Vám budeme posílat sezónní informace ze světa zdraví, zdravého životního stylu a zdravé stravy.

E-mail příjde tak jednou za měsíc. Tak šup, hoďte tam e-mail, ať o nic nepříjdete! :)