Voda s antioxidanty aneb ionizovaná voda

Antioxidanty jsou pro zdraví nezbytné ➤ ve spojení s vodou jde o jednu z nejzákladnějších a nejmocnějších superpotravin ☞ ionizovaná voda

11. 06. 2018

Voda s antioxidanty aneb ionizovaná voda

Pitná čistá voda je pro naše zdraví základ a proto je už sama o sobě superpotravinou. V dnešní době existuje znovuobjevená zdravá voda, kterou lze najít snad už jen v nedotčených amazonských pralesích, a kterou lze zjednodušeně popsat jako "vodu s antioxidanty".  Energeticky nabitou vodu, vodu plnou energie, superpotravinu nového věku.

Antioxidační voda, neboli “živá voda” je plná důležitých minerálů.

Antioxidanty a oxidanty - jaký je v tom rozdíl?

Oxidantem se nazývá látka, která způsobuje a podporuje oxidaci (proces stárnutí). Antioxidant je přesný opak.  Jsou to látky, které jsou schopné naopak kompenzovat negativní účinky probíhajících oxidačních procesů. Při konfrontaci dochází ke vzájemnému vyrušení a k neustálému poškozování a potřebě regenerace. Čím větší množství oxidantů v těle, tím náročnější pro tělo tato regenerace je. To se pak energeticky nemůže tolik věnovat jiným důležitým procesům. Kritickým bodem je pak oxidační stres, kdy produkce škodlivých molekul (volných radikálů) překročí neutralizační schopnosti obranného systému – antioxidantů. Oxidanty mohou vznikat v důsledku narušení metabolismu, zánětu apod., ale také kvůli znečištěnému životnímu prostředí, slunečnímu záření, kouření, náročným pohybovým aktivitám, konzumaci alkoholu a celkově špatným životním stylem.

Antioxidanty nám tedy pomáhají vypořádat se s negativními vlivy a v důsledku zpomalují stárnutí. Je jich celá řada ať už jako výživná látka (vitamín, minerální látka), jednak jako enzym (bílkoviny v organismu, které pomáhají při chemických reakcích) nebo ve formě plynu (například vodík). Jde tedy o přírodní látku, která je pro naše tělo přirozená.

Ionizovaná zásaditá voda

Můžeme směle říci, že ionizovaní zásaditá voda je revitalizačním (životaschopným) prostředkem pro krev, mozek a celé tělo. Čistí každou část těla. Tento druh vody má schopnost zaplavit naše orgány zevnitř, odplavuje škodlivé látky, které se tam usadily díky volným radikálům, a tak čistí tělo.

spectrum ph vody

Ionizovaná zásaditá voda se objevuje v mozkomíšním moku již 1 minutu po konzumaci, což se může projevit zvýšenou schopností koncentrace a myšlení. Je to způsobeno skutečností, že ionizovaná voda se od základu liší od normální vody.

Konzumací zásadité vody můžeme ukončit okyselování svého těla nebo ho dokonce zvrátit. Většina druhů potravin, kterou jíme, vytváří v našem těle kyselé pH. K tomu se přidává podobně kyselý účinek potravních aditiv a léků. To je to, co vede ke kyselosti našeho těla, což se projevuje rozvojem několika problémů: alergie, cukrovka, obezita, osteoporóza, bolest kloubů, vysoký krevní tlak, ledvinové obtíže atd.

Takže ionizovaná zásaditá voda skvěle alkalizuje naše tělo, pomáhá udržet zdravou rovnováhu našeho těla.

Zásaditá voda se doporučuje především v případě následujících nemocí:

  • Překyselení žaludku
  • Chronický průjem
  •  Špatné (nedostatečné) trávení
  • Abnormální žaludeční a střevní kvašení (nadýmání, špatný dech)


Antioxidanty ve vodě

Problém antioxidantů je jejich nestálost a nemožnost je skladovat. V relativně nedávné době se objevila technologie, která tento problém řeší a to výroba vodíkové a ionizované vody. Principy jsou podobné, ale výsledkem je za pomocí elektrolýzy voda obsahující molekulární vodík (nejsilnější antioxidant bez vedlejších účinků).

Vodu si pak uděláte sami doma, v práci nebo na cestách. Zařízení je celá řada od velmi drahých po levná, princip je však stejný a liší se spíše komfortem.  Vzhledem k povaze antioxidantů,  nelze takovou prodávat balenou, i když jsme na pár prodejců narazili. Antioxidanty z vody vyprchají do 24 hodin. Hodnoty obsažené ve vodě se pak měří v záporných hodnotách ORP (Oxidačně-redukční-potenciál). Uvádí se mínus 150 až mínus 600 podle použité vody. Voda běžná má kladné číslo mezi 150-250mV, tedy podporuje oxidační procesy.

Je těžké si to přestavit, proto tady je video Jak funguje ionizátor vody, který tento proces dokonale vysvětluje nebo si vice můžete přečíst například v knížce Ionizovaná voda: "Cesta ke zdraví" na ionizator-vody.cz

Vliv ionizované vody na přípravu jídel

Pití vody s antioxidanty (konkrétně molekulárním vodíkem) není jediným způsobem využití. Samostatnou kategorií je příprava jídel a zlepšení jejich výživových hodnot.

Pár tipů pro využití vody s antioxidanty:

  • Do čerstvé vodíkové vody vložte na 15 – 30 minut ovoce, saláty, řezané květiny, syrová vejce a zeleninu. Ty se osvěží tím, že absorbují vodík, který pronikne dokonce přes vaječné skořápky. S absorpcí vodíku klesá ORP potraviny což zvýší výživovou hodnotu. Smíchejte mléčné, dietní, fitness prášky atd. s vodíkovou vodou. Rozpusťte minerální a vitamínové směsi s touto vodou. Stejně příznivě tím díky rozpuštěnému vodíku klesá hodnota ORP.
  • Mixujte alkoholické nápoje a koktejly s vodíkovou vodou. Výrazně je tím zjemníte a více si je vychutnáte.
  • Dělejte ledové kostky z vodíkové vody.
  • Dopřejte k pití svým domácím mazlíčkům (psům, kočkám …) vodu bohatou na vodík a všímejte si, jak se jejich srst a všeobecné zdraví pozitivně mění.


Benefity konzumace zásadité vody

 

Lepší hydratace

Je prokázáno, že každodenní pití ionizované zásadité vody hydratuje tělo lépe, než běžná voda. Díky nižší viskozitě a menšímu povrchovému napětí se lépe vstřebává a zlepšuje látkovou výměnu.

Účinná detoxikace

Ionizovaná zásaditá voda čistí organismus tím, že vyplavuje toxiny a zbavuje tak organismus překyselení. Játra, střeva a další orgány tak pracují lépe.

Acidobazická rovnováha pH v organismu

Správná acidobazická (rovnováha kyselin a zásad uvnitř organizmu) rovnováha organismu napomáhá předcházet a zmírňuje příznaky následujících běžných metabolických poruch jako jsou obezita, vysoký krevní tlak, vysoké hodnoty cholesterolu, cukrovka nebo tvorba žlučníkových kamenů. Ionizovaná zásaditá voda napomáhá předcházet překyselení organismu tím, že podporuje pufrovací schopnost těla kompenzovat kyselost a neutralizovat tak kyselé prostředí.

Efektivnější hubnutí

Hydratace je důležitá pro výkon při cvičení, takže hubnutí pak jde lépe a rychleji. Podle nedávné studie se ukázalo,že lidé, kteří začali pít ionizovanou zásaditou vodu, zhubli průměrně 5 kilogramů během dvou měsíců, a to bez diety.

Zpomalení stárnutí

Ionizovaná zásaditá voda zvyšuje až třikrát sílu antioxidantů obsažených ve vitaminu C a neutralizuje tak škodlivé účinky reaktivních částic, které poškozují tkáň a DNA. Kombinace zásadité vody a vitaminu C funguje jako velmi účinný koktejl proti volným radikálům.

Zdravé srdce a krevní tlak v normě

Ionizovaná zásaditá voda má prokazatelné účinky na snížení krevního tlaku a cholesterolu u lidí s nedostatkem minerálů v krvi.

Zdravá játra

Ionizovaná zásaditá voda redukuje oxidační stres organismu, který nadměrně zatěžuje játra a zároveň zvyšuje hladiny důležitých antioxidantů, které játra chrání.

Zlepšuje zažívání

Výzkumy ukázaly, že zásaditá voda voda odstraňuje příznaky zánětu střev, syndromu zvýšené propustnosti střev i zácpy.

Lepší výkonnost

Lepší hydratace vede k vyššímu výkonu, rychlejší regeneraci svalů a doplnění energie.

 

Přihlašte se k odběru našich sezónních tipů na které by jste neměli zapomínat!

Pravidelně Vám budeme posílat sezónní informace ze světa zdraví, zdravého životního stylu a zdravé stravy.

E-mail příjde tak jednou za měsíc. Tak šup, hoďte tam e-mail, ať o nic nepříjdete! :)