Dýňové pyré pro děti

Dýně Hokkaido patří díky své chuti a obsahu vitamínů mezi nejoblíbenější bioprodukty. Proto je vhodné dýni zařadit do jídelníčku pro naše nejmenší, kteří vitamíny velmi potřebují.

26. 07. 2018

Dýňové pyré pro děti

Ingredience:

  • 1 dýně
  • voda

Postup:

Dýni oškrábeme, okrájíme konce a důkladně omyjeme. Rozpůlíme ji a měkký střed s jádry vydlabeme lžičkou. Opět omyjeme, osušíme a čistou dužninu si zvážíme. Dýni nakrájíme na kostky. 

Připravenou dýni dáme do vyššího kastrůlku, zalijeme potřebným množstvím vody a dáme dusit. Dýně pustí hodně tekutiny, takže ji můžeme podlít spíš méně. Dýni dusíme zhruba 10 - 15 minut. Podle potřeby ji můžeme ještě podlít vodou. Doporučuji ale dávat méně vody a podlévat postupně. Pak dýni rozmixujeme nebo propasírujeme přes sítko. Dýně není třeba mixovat dlouho a pasírovat stačí jednou.

První dýni dáme na nahřátý talířek nebo do plastové misky a můžeme krmit. Dýně má specifickou chuť. Dospělým většinou nechutná, ale dětem ano. Je alternativou, když dítě nechce mrkev. Příkrm se nesolí, nesladí, ani necukruje.

Denní dávka je maximálně 150 - 250 ml, na začátku však dítě sní jen pár lžiček. Po 2 - 3 dnech se může do dýně přidat třeba vařený brambor, mrkev či maso.

Dýně se dá připravit i dopředu do mrazáku. Potřebné množství dýně připraví stejným postupem. Osobně se mi osvědčilo dávat dýni do pytlíčků po 100 ml.

 

Přihlašte se k odběru našich sezónních tipů na které by jste neměli zapomínat!

Pravidelně Vám budeme posílat sezónní informace ze světa zdraví, zdravého životního stylu a zdravé stravy.

E-mail příjde tak jednou za měsíc. Tak šup, hoďte tam e-mail, ať o nic nepříjdete! :)